Televízia budúcnosti – multimediálne centrá, Android TV a Google TV

Multimediálne zariadenia sa stávajú čoraz populárnejším spôsobom ako si užívať televíziu a iný obsah pomocou internetu. IP TV prijímače od spoločností ako Skylink a Antik TV poskytujú množstvo výhod, ako napríklad nahrávanie, pretáčanie a spätné pozeranie relácií. Mnoho z týchto prijímačov tiež ponúka populárne operačné systémy a videotéku s filmami a seriálmi, ktoré si môžete pozrieť kedykoľvek.

Android TV vám ponúkne množstvo zábavy

Android TV je operačný systém, ktorý sa používa v Smart televízoroch značiek ako Sony, Panasonic a Philips. Multimediálne zariadenie však umožní používanie Android TV aj v obyčajnej TV, ktorá v základe nie je “smart”. Tento OS ponúka obrovskú ponuku aplikácií prispôsobených pre sledovanie na obrazovke bez dotykového ovládania. Hlavnú obrazovku si môžete prispôsobiť vašim požiadavkám a vyhľadávanie filmov a relácií je veľmi jednoduché a intuitívne. Google Assistant umožňuje vyhľadávanie prostredníctvom hlasového ovládania a využívať môžete tiež prenos fotiek a videí z počítača a mobilu do televízora.

Google TV je veľmi silný konkurent, avšak nie je pre každého

Google TV predstavuje významný krok vpred v porovnaní s Android TV. Nový operačný systém od Google prichádza s kompletne prepracovaným moderným užívateľským prostredím, ktoré je veľmi prehľadné a umožňuje rýchly prístup k obsahu, ktorý hľadáte. Hlavná záložka “Pre teba” zobrazuje prispôsobený obsah, ktorý by mohol byť pre vás zaujímavý, a tiež umožňuje jednoduché prechádzanie medzi aplikáciami a televíznym obsahom.

Je dôležité si však uvedomiť, že aj keď Google TV poskytuje viac funkcií a lepšie používateľské prostredie ako Android TV, nie všetky televízory podporujú tento operačný systém. Preto pred kúpou nového multimediálneho centra skontrolujte, či váš televízor podporuje Google TV. Pri výbere taktiež zvážte okrem kompatibility aj všetky funkcie a parametre konkrétneho IP TV.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *