Čo všetko viete o automobilke Alfa Romeo?

Alfa Romeo je v súčasnom svete pojmom, ktorý v sebe spája prestíž, luxus a rýchlosť. Autá z dielne Alfa Romeo sú na cestách neprehliadnuteľná a istotne si ich všimnete. Nie len pre ich zaujímavé logo ale aj dizajn a štýl. Táto automobilka už má viac ako 110 rokov a aj napriek tomu môžete v súvislosti s ňou natrafiť na množstvo zaujímavých faktov.

Talianska automobilka z francúzskym základom

Písal sa rok 1906 keď francúzska automobilová spoločnosť Darracq postavila neďaleko Milána automobilku. Behom 4 rokov, počas ktorých došlo k úpadku ekonomiky si závod odkúpil taliansky aristokrat Ugo Stella. S novým majiteľom dostal závod aj nové meno ALFA.

Kým automobilka Darracq v priebehu dejín zanikla, ALFA Romeo sa dostala na výslnie a drží sa na ňom doteraz. Alfa Romeo Tonale je len jedným z množstva obľúbených vozidiel tejto značky, ktoré si ich majitelia nevedia vynachváliť.

ALFA a Romeo

ALFA nie je meno ako si mnoho ľudí myslí, Ide o skratku Anonima Lombarda Fabrica Automobili, ktorá by sa dala preložiť ako Lombardské automobilové závody. V priebehu prvej svetovej vojny závod nemal dostatok financií a v tomto okamihu vstupuje do histórie automobilovej spoločnosti Nicola Romeo. Romeo získal závody a k značke Alfa pridal svoje meno. Od tých čias sú automobily z tohto závodu známe ako Alfa Romeo.

Logo Alfa Romeo

Zdá sa vám logo tejto značky automobilov dosť zložíte? Červený kríž so zeleným hadom na bielom poli majú svoj význam. Biela vlajka s červeným krížom bol erb mesta (Miláno). Zelený had zas pochádza z erbu rodu Visconti, ktorý tomuto mestu vládol od 13 do 15 storočia.

Alfa 24 HP

Prvý automobil, ktorý sa v závode vyrobil mal názov Alfa 24 HP (4,1 l motor a maximálna rýchlosť 110 km/h). Preteky, na ktorých sa tento voz objavil síce nedokončil (pre haváriu a fyzickú únavu) ale napriek tomu vo výrobe a vývoji nezaostali a pokračujú v tom až do dnešnej doby. Alfa Romeo Stelvio v sebe spája taliansky štýl, komfort, športový a dynamický vzhľad. Nedajte sa zmiasť vzhľadom, toto auto v sebe skrýva predátora, ktorého maximálna rýchlosť sa pohybuje nad 210 km/h.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *